Четвер, 25.02.2021, 09:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Природа материків і океанів
За сторінками підручника
Меню сайту
Австралія
Антарктида
Форма входу

Згурівський НВК
Природні зони Африки

Природні зони Африки


Широтна зональність природних ландшафтів Африки виражена дуже чітко завдяки значним розмірам материка і рівнинності його рельєфу, особливо в північній півкулі. Розміщення природних комплексів зумовлюється впливом кліматичних умов, що підтверджується порівнянням карт кліматичних поясів та природних зон:
 З наведеної порівняльної таблиці видно, як залежить розміщення природних зон від кліматичних умов.

Таблиця 1. Залежність розміщення природних зон Африки від кліматичних умов

Кліматичний пояс

Природна зона

Екваторіальний

Вологі екваторіальні ліси (гілеї)

Субекваторіальний

Савани і рідколісся

Тропічний

Пустелі та напівпустелі

Субтропічний середземноморський

Жорстколисті ліси та чагарники

По обидві сторони від екватора в північній та південній півкулях під впливом жаркого вологого екваторіального клімату розташовується зона вологих екваторіальних лісів, або гілеї.

Межі субекваторіального кліматичного поясу, в якому чітко виражені два сезони (сухий ’’зимовий’’ та вологий ’’літній’’), є межами поширення саван і рідколісся, які займають понад 35% площі Африки. Більша частина сучасних саван утворилась під впливом господарської діяльності людини. Найбільш типові ландшафти саван- відкриті злакові рівнини з групами дерев, галерейні ліси або рідколісся в річкових долинах.

В тропічних широтах в умовах сухого тропічного клімату зформувалися пустелі та напівпустелі. Рослинний та тваринний світ пустель- яскравий приклад пристосування організмів до умов навколишнього середовища.

Крайні північне та південне узбережжя материка займають твердолисті ліси та чагарники, які утворилися в умовах субтропічного середземноморського клімату. На Середземноморському узбережжі поширені зарослі чагарників (маквіс), а на південному, на схилах Капських гір- їх аналог фінбош.


Євразія
Північна Америка
Океани
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021
Згурівський НВК 2013
Безкоштовний хостинг uCoz