Зона тундри займає північну частину субарктичного поясу: північне узбережжя материка, південну частину Канадського Арктичного архіпелагу і південну, позальодовикову окраїну Гренландії. В рослинному покриві переважають мохово-лишайникові і трав’яно-мохові асоціації із травами тонконіг, вівсяниця, квасениця, жовтець, крупка, ломикамінь, полярний мак, кущиком дріада тощо. У захищених від вітру місцях поширені формації з карликової берези, верби, вільхи, брусниці iз мохами і лишайниками у нижньому ярусі. На заболочених ділянках панують осока і пухівка.
Тваринний світ тундри бідний і доволі одноманітний. Найбільш характерними є білий ведмідь, полярний вовк, песець, полярна ласка, північний олень карибу, заєць-біляк, лемінг. Іноді зустрічається майже винищений мускусний вівцебик. З птахів зустрічаються сніжна сова, кречет, куріпка.
Зона лісотундри займає південну частину субарктичного поясу в континентальній частині Канади. Літо тепліше і триваліше, ніж в зоні тундри. Проте зима не менш сувора, ніж в зоні тундри. Рослинність приблизно у рівній мірі представлена лісовими і тундровими асоціаціями. Тундрова рослинність з широким представництвом чагарників і окремими групами дерев. Лісова, переважно хвойна рослинність займає долини річок. Найбільш поширеними видами деревної рослинності є чорна і біла ялини, модрина. Зрідка зустрічаються бальзамічна ялиця, бальзамічна тополя та біла або паперова береза, а також зарості стелюхового ялівця. У замкнених зниженнях поширені торф’яні сфагнові болота з чагарничками (брусниця, болотний мирт та ін.) та чорною ялиною і модриною по окраїнах. Тваринний світ набагато різноманітніше тундрового, оскільки для нього характерне поєднання тундрових і тайгових видів. Зустрічаються північний олень карибу, бурий ведмідь, вовк, лисиця, росомаха, горностай, ласка, песець, бобер, норка, ондатра, куниця та ін.