Четвер, 25.02.2021, 09:30
Вітаю Вас Гість | RSS

Природа материків і океанів
За сторінками підручника
Меню сайту
Австралія
Антарктида
Форма входу

Згурівський НВК
Льодовиковий покрив

Дослідження за допомогою сучасних методів дали змогу більше дізнатися про підлідний рельєф південного материка. В результаті досліджень з'ясувалося, що близько третини материка лежить нижче рівня світового океану, дослідження також показали наявність гірських ланцюгів і масивів.
Західна частина континенту має складний рельєф і великі перепади висот. Тут знаходяться найвища вершина — гора Вінсон (масиву Вінсона 4892 м) і найглибша западина (прогин Бентлі −2555 м) в Антарктиді. Антарктичний півострів є продовженням південноамериканських Анд, які тягнуться в напрямку південного полюса, трохи ухиляючись від нього в західний сектор.
Східна частина материка має переважно згладжений рельєф, з окремими плато й гірськими хребтами висотою до 3-4 км. На сході Антарктиди розташовані підлідні гори Гамбурцева та гори Вернадського.
 
 
 

 
Британські вчені виявили гігантську западину і гірську гряду під льодами в Антарктиді , повідомляє Phys.org . Дослідження дна під льодами Антарктиди проводилися протягом трьох сезонів. У роботі брали участь вчені з Університету Ньюкасла , гляціологічного центру Університету Брістоля , університетів Единбурга , Ексетера і Йорка , а також фахівці Антарктичного управління Великобританії . Для вивчення дна вчені використовували дані із супутників і радіолокаційних станцій , здатних « пробивати » товщу льоду. Останні кріпилися до мотосаней і невеликих літаків. За підсумками досліджень була виявлена ​​гірська гряда з западиною, максимальна глибина якої становить близько трьох кілометрів нижче рівня моря. Довжина западини становить понад 300 кілометрів , а ширина ─ 25 кілометрів. За глибиною западина перевершує Гранд- Каньйон у США. За словами професора Мартіна Сігерта з Університету Брістоля, виявлена ​​западина володіє рельєфом льодовикового походження , включаючи V- подібні  долини. Це означає, що мільйони років тому тут формувалися перші крижані пласти. Результати досліджень були опубліковані в журналі Geological Society of America Bulletin. У листопаді 2013 повідомлялося, що американські геологи виявили під льодом в Антарктиді ознаки вулканічної активності. За даними дослідників, на глибині близько 25-40 кілометрів регулярно відбуваються підземні поштовхи, характерні для здатного вивергатися вулкана.
 
Євразія
Північна Америка
Океани
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021
Згурівський НВК 2013
Безкоштовний хостинг uCoz