Четвер, 25.02.2021, 09:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Природа материків і океанів
За сторінками підручника
Меню сайту
Австралія
Антарктида
Форма входу

Згурівський НВК
Тихий океан

 
 
 
25 вересня 1513, загін іспанців підійшов до місця, з якого, як казали індіанці, було видно «безмежне море».
Сходження на гору почалось разом, але у верхній частині командир загону Васко Нуньєс де Бальбоа дав команду зупинитись. Від вершини гори і слави першовідкривача Тихого океану його відділяли кілька десятків метрів.
З вершини він побачив фантастичну панораму- безкрайній водний простір.У шоці від побаченого Васко Нуньєс де Бальбоа впав на коліна і, звівши руки до неба, сердечно подякував йому за радість відкриття.
Чотири дні по тому загін підійшов до бухти Сан-Мігель, де Нуньєс де Бальбоа, зайшовши у воду, промовив: "Хай живуть великі і могутні королі-  Дон Фернандо і Донна Йоханна, від імені яких і для королівської корони Кастілії я встуваю у володіння цими морями, і землями, і берегами, і портами, і островами..."


 

1. Найбільший з океанів на ЗемліПлоща з морями близько 180 мільйонів км² (1/3 поверхні земної кулі і 1/2 Світового океану).

2. Об'єм води 710 мільйонів км³. Найбільш глибокий басейн Світового океану, середня глибина — 3 980 м,

3. Максимальна глибина — 11 022 м (Маріанська западина).

4. За кількістю (біля 10 тисяч) і загальною площею островів (біля 3,6 мільйонів км²) Тихий океан займає перше місце серед океанів.

  • материкові острови розташовані в основному на його західній окраїні — Сахалін, Японські, Тайвань, всі крупні острови Малайського архіпелагу, острови Нової Зеландії та інші; на сході — більша частина островів біля берегів Північної і Південної Америки;
  • вулканічні острови — частина Алеутських, Курильських, Рюкю, Гавайських, Самоа, Маркізьких, Табуаі,Галапагос і інших островів;
  • коралові острови, крім окремих вулканічних — Каролінські, Маршалові, Туамоту, Гілберта та інші.

Острови центральної і південно-західної частин Тихого океану об'єднуються під назвою Океанія. Біля східних берегів Австралії розташований найбільший піщаний острів у світі- Фрейзер (протяжністю 120 км)

5. Дно океану унікальне в геотектонічному відношенні, має більше вулканівпідводних гір і атолів, ніж усі інші океани разом.

6. Фауна Тихого океану налічує біля 100 тисяч видів; у фітопланктоні відомо біля 380 видів. В океані мешкає понад 2 000 видів риб і 6 000 видів молюсків. 

 

Система течій

Ель-Ніньйо (ісп. El Niño - дитя, хлопчик) та Ла-Нінья (ісп. La Niñа - дівча) — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.
Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів км².
Ла-Нінья — протилежність Ель-Ніньйо, виявляється як зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану.
Ель-Ніньйо є явищем планетарного масштабу і прямо чи опосередковано впливає на погоду значної частини Землі. Вважається, що його вплив відчувається й в Україні.

 

Рельєф дна Тихого океану

Євразія
Північна Америка
Океани
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021
Згурівський НВК 2013
Безкоштовний хостинг uCoz