Четвер, 25.02.2021, 08:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Природа материків і океанів
За сторінками підручника
Меню сайту
Австралія
Антарктида
Форма входу

Згурівський НВК
Індійський океан

 

 

Згідно зі Світовою книгою фактів, Індійський океан омиває береги Африки, Азії та Австралії. Межа з Атлантичним проходить по довготі мису Агульяс (20-й меридіан), з Тихим океаном   по довготі мису Південно-Західний на острові Тасманія (меридіан 146° 55'). Також на півдні виділений Південний океан, межа з яким проходить по 60-й південній паралелі.

 

Третя редакція «Меж океанів та морів» (Limits of Oceans and Seas) Міжнародної гідрографічної організації (МГО) визначає дещо інші межі океану (чорна лінія на карті). Це визначення виключає будь-які окраїнні водні об'єкти, які окремо визначаються МГО (наприклад, Бенгальська затока та Аравійське море), хоча вони, як правило, розглядаються як частина Індійського океану. Так, північні межі океану встановлюються так: південна межа Аравійського моря і моря Лаккадівського (Лакшадвіп), південна межа Бенгальської затоки, південна межа Східно-Індійського архіпелагу та південна межа Великої Австралійської затоки.

Південна межа проходить по узбережжю Антарктиди.

 

У 2000 році МГО перевизначила Індійський океан, посунувши його південну межу до 60° пд.ш., виділивши у водах на південь від цієї лінії Південний океан. Це нове визначення досі не ратифіковане (протест був поданий Австралією, хоча воно вже використовується МГО. Якщо і коли визначення 2000 року буде прийняте, буде опубліковано 4-е видання «Меж океанів і морів», відновивши Південний океан, який було спочатку зазначено в 2-му виданні, а згодом виключено з 3-го видання.

Цьому океану належать такі рекорди:
  1. Найсолоніші води - у Червоному морі (41‰) та Перській затоці (до 41‰ в центрі і 60‰ на північному заході).
  2. Найтепліша вода- у Червоному морі та Перській затоці (30°-32° влітку).
  3. Найдовша протока- Мозамбіцька (1760 км).
  4. Найбагатша на запаси нафти і природного газу- Перська затока.
  5. Омиває береги трьох найбільших півостровів- Аравійського, Індостану, Індокитаю.
  6. Дві з трьох найбільших заток- Бенгальська, Велика Австралійська.
  7. Між Індійським океаном (Червоне море) та Атлантичним океаном (Середземне море) побудовано найпотужніший безшлюзовий канал- Суецький.
  8. На материках, які омиваються водами океану, проживають корінні жителі -представники всіх великих людських рас (екваторіальна негроїдна, екваторіальна австралоїдна, монголоїдна, європеоїдна).
  9. 26 грудня 2004 року за 200 км на захід від о-ва Суматра відбувся землетрус (магнітуда 9), внаслідок якого вперше в історії зафіксовано цунамі, яке обігнуло весь Світовий океан
 
 
Євразія
Північна Америка
Океани
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021
Згурівський НВК 2013
Безкоштовний хостинг uCoz